motocykle_logo.jpg (6797 bytes)

MOTOCYKLE.DOMECZEK

Pierwsza Prawdziwa Strona Dla Motocyklistów

motocykle_logo.jpg (6797 bytes)

POWRÓT >>>


stat4u

TOP 100 - najlepszych stron motocyklowych

 

POGODA
Chcesz pojezdzic w weekend sprawdz aktualne pogode
UWAGA !!!!!
Chcesz znalezc opis konkretnego motocykla pisz niezwłocznie a opis pojawi sie w cišgu kilku dni !!!!!

LISTA MAILINGOWA

Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie wpisz swój adres e-mail, zaznacz opcję 'Dodaj' i wciśnij przycisk "OK".

E-mail:

Dodaj adres
Usuń adres

 

[ HISTORIA FIRMY]

Koncern Cagiva group został założony przez braci Castiglioni w końcu lat 70. w wyniku wykupienia przez nich byłej fabryki Harley-Davidson Aermacchi w Varese na północy Włoch. Nazwa firmy powstała od inicjałów ojca obu braci: Castiglioni Giovanni de Varese. Początkowo, aż do roku 1983, kiedy to wykupiono innego znanego producenta motocykli: Ducati, większość produkcji Cagivy stanowiły lekkie motocykle napędzane dwusuwowymi silnikami. Ducati rozpoczęło produkcję motocykli w 1950 roku od czterosuwowych 50-tek. Już od lat 50. Ducati konsekwentnie produkuje silniki do swoich motocykli, wyposażone w skomplikowany (acz efaktywny) rozrząd desmodynamiczny. Nazwa Ducati stała się już synonimem rasowego, półwyczynowego motocykla sportowego.

Kolejnym łupem Cagivy padła w 1986 roku szwecka wytwórnia Husqvarna. Ta jedna z najstarszych firm motocyklowych, powstała w 1903 roku przez lata produkowała motocykle począwszy od dwusuwowych 50-tek po widlaste litrówki. Po wojnie Husqvarna wyspecjalizowała się w produkcji dwusuwowych motocykli do motocrossu i trialu. Były to lata wspaniałych zwycięstw, które rozsławiły niewielką bądź co bądź wytwórnię na całym świecie. Obecnie wszystkie Husqvarny budowane są we Włoszech. Cagiva Group jest jednym z największych producentów jednośladów spoza Japonii i o nowoczesności jej produktów świadczą sukcesy odnoszone przez motocykle Ducati w wyścigach superbike, motocykle Cagiva w rajdach Paryż-Dakar i (do niedawna) w wyścigach Grand Prix i motocykle Husqvarny w rajdach enduro.